Data publikacji : 2023-09-01

Zmiana przestrzeni edukacyjnej przedszkola do spotkania dziecka z książką

Abstrakt

Celem artykułu jest pokazanie zadań nauczyciela jako osoby odpowiedzialnej za aranżację przestrzeni edukacyjnej w przedszkolu do uczenia się i wprowadzającej przemyślane zmiany w edukacji w zakresie budzenia zainteresowań dzieci książką i literaturą oraz przygotowaniem czytelniczym wychowanków.

Podstawowymi kategoriami analizowanymi w artykule są: zamiana edukacyjna, elastyczna i dynamiczna przestrzeń edukacyjna przedszkola, zainteresowania dziecka książką i literaturą i uczenie się dzieci w przedszkolu.

Wnioski przedstawione w artykule opierają się głównie na przeglądzie literatury przedmiotu i analizie dokumentów, stron internetowych przedszkoli ze zdjęciami kącików książki i opisami działań.

Prezentowane w publikacji rozwiązania edukacyjne pozwalają lepiej zrozumieć zmiany przestrzeni edukacyjnej i konieczne modyfikacje aktywności dzieci w zakresie spotkania z książką w miejscach o wzbogaconym potencjale.

Słowa kluczowe:

zmiana, uczenie się dzieci, kącik książki



Szczegóły

Bibliografia

Statystyki

Autorzy

Pobierz pliki

pdf

Wskaźniki altmetryczne


Cited by / Share


Roczniki Pedagogiczne · ISSN 2080-850X | eISSN 2544-5243 · DOI: 10.18290/rped
© Towarzystwo Naukowe KUL & Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II


Artykuły w czasopiśmie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)