Data publikacji : 2023-11-24

Wspieranie rozwoju kompetencji językoznawczych studentów anglistyki za pomocą nauczania hybrydowego w czasie pandemii COVID-19 – perspektywa badawcza oparta na projektowaniu

Abstrakt

Artykuł dotyczy pomysłu włączenia nauczania hybrydowego do akademickiego kursu fonetyki i fonologii kontrastywnej. Projekt taki jawi się jako skuteczny i dopasowany do konkretnego kontekstu środek, pozwalający dostosować interwencję dydaktyczną do nauki online, jak to miało miejsce podczas niedawnej pandemii COVID-19. Kurs jest zgodny z zasadą uczenia się opartego na projektowaniu. W badaniu zweryfikowano wynikającą z tych zasad modyfikację interwencji pedagogicznej w trzech kolejnych turach kursu, odbywających się w ramach ograniczeń pandemicznych i rzeczywistości post-pandemicznej. Zbadano także opinie i postawy uczestników wobec zmienionego paradygmatu instruktażowego. Wykorzystując mieszaną metodologię ilościową i jakościową, dane zostały zebrane na podstawie ocen z egzaminów końcowych uczestników, komentarzy w ankietach oceniających kurs oraz częściowo ustrukturyzowanych wywiadów. Uzyskane wyniki wskazują na wieloaspektową skuteczność projektu hybrydowego oraz na pozytywne nastawienie uczestników do zmienionego modelu kursu, wraz z postulatami, aby pozostał on na stałe post-pandemiczną formułą kursu.

Słowa kluczowe:

badania oparte na projektowaniu, ocena działań, blended learning, kształtowanie postaw, szkolnictwo wyższe



Szczegóły

Bibliografia

Statystyki

Autorzy

Pobierz pliki

pdf (English)

Wskaźniki altmetryczne


Cited by / Share


Roczniki Humanistyczne · ISSN 0035-7707 | eISSN 2544-5200 | DOI: 10.18290/rh
© Towarzystwo Naukowe KUL & Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Wydział Nauk Humanistycznych


Artykuły w czasopiśmie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)