Zeszyt 6: Językoznawstwo

Redakcja zeszytu 6. „Roczników Humanistycznych” (Językoznawstwo) zaprasza do współtworzenia numeru 2026, którego temat to Spotkania: sztuka i język. Pozostawiając Autorom swobodę w interpretacji tematu, doborze metod badawczych i podstaw materiałowych, pod szczególną rozwagę chcielibyśmy poddać m.in. następujące kwestie:

- terminologia sztuk pięknych w aspekcie diachronicznym i synchronicznym,
- plastyczność i muzyczności języka,
- onomastyka dzieł sztuki,
- audiodeskrypcja.

Akceptujemy wyłącznie teksty o profilu językoznawczym, które nie były dotychczas publikowane, o dużym rygorze naukowym, zredagowane w języku polskim, angielskim lub innym języku kongresowym. Zastrzegamy sobie prawo odmowy przyjęcia tekstu, który nie jest zgodny z profilem tematycznym numeru lub nie spełnia wymogów formalnych.

Teksty o objętości ok. 20.000-30.000 znaków ze spacjami, z cytowaniem i opisem bibliograficznym zgodnymi ze standardem APA (https://ojs.tnkul.pl/index.php/rh/citation) prosimy nadsyłać do Redakcji wyłącznie za pośrednictwem systemu OJS po zarejestrowaniu/zalogowaniu się jako autor (https://czasopisma.tnkul.pl/index.php/rh/about/submissions).

Termin nadsyłania tekstów: 31 maja 2025 r.

Roczniki Humanistyczne · ISSN 0035-7707 | eISSN 2544-5200 | DOI: 10.18290/rh
© Towarzystwo Naukowe KUL & Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Wydział Nauk Humanistycznych


Artykuły w czasopiśmie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)