Sprawdzenie tekstu przed wysłaniem

Przejdź do logowania lub Zarejestruj aby zgłosić tekst.

Autorzy proszeni są o sprawdzenie czy tekst spełnia poniższe kryteria. Teksty, które nie spełniają wymagań redakcyjnych mogą zostać odrzucone.

  • Zgłoszenie nie było jeszcze publikowane, ani nie zostało wysłane do innego czasopisma (lub odpowiednie wyjaśnienie zostało zawarte w sekcji komentarzy dla redaktora).
  • Plik zgłoszenia zapisane jest w formacie zapisu OpenOffice, Microsoft Word lub RTF.
  • Jeżeli są dostępne, dostarczono URL odnośników.
  • Tekst jest zapisany pojedynczymi spacjami, czcionką 12 punktów, zawiera kursywę zamiast podkreślników (wyjąwszy adresy URL); ilustracje, wykresy i tabele zostały wklejone we właściwe miejsca.
  • Tekst przestrzega wymogów stylistycznych i bibliograficznych wyznaczonych we Wskazówkach dla autora.
Wytyczne dla autorów
Polityka prywatności
 

Wytyczne dla autorów

INFORMACJE OGÓLNE

  1. Teksty złożone do publikacji w "Rocznikach Humanistycznych" nie mogą być wcześniej nigdzie opublikowane w języku polskim ani być w tym samym czasie złożone w redakcjach innych czasopism. Nie mogą też naruszać praw autorskich osób trzecich. Więcej informacji na ten temat przedstawiono w sekcji Standardy etyczne. Do każdego tekstu złożonego do publikacji należy dołączyć deklarację autorstwa (formularz deklaracji autorstwa).
  2. Teksty złożone do "Roczników Humanistycznych” winny spełniać kryteria publikacji naukowej, tj. umożliwiać zakwalifikowanie ich jako artykułów źródłowych, polemicznych lub przeglądowych. Powinny przedstawiać wyniki badań oraz zawierać aparat krytyczny zgodnie z opisem przedstawionym w sekcji Przygotowanie maszynopisu do publikacji. Powinny być napisane stylem jasnym i zwięzłym.
  3. Teksty złożone do publikacji i zaakceptowane przez Redakcję zostają przekazane do zrecenzowania co najmniej dwóm niezależnym anonimowym recenzentom (double-blind peer review) zgodnie z procedurą opisaną w sekcji Proces recenzowania.
  4. Redaktorowi naukowemu przysługuje prawo wyboru tekstów zgodnie z planowaną tematyką zeszytu.
  5. Teksty złożone do publikacji winny spełniać wymogi formalne i techniczne przedstawione w sekcji Przygotowanie maszynopisu do publikacji.
  6. Teksty do publikacji w "Rocznikach Humanistycznych” można składać online po zalogowaniu się na stronie internetowej czasopisma (https://czasopisma.tnkul.pl/index.php/rh/login (w przypadku nowych użytkowników – po zarejestrowaniu: https://czasopisma.tnkul.pl/index.php/rh/user/register )) lub przesyłać bezpośrednio do redakcji poszczególnych zeszytów. Adresy redaktorów naukowych i sekretarzy zeszytów podane są w sekcji Zespół redakcyjny.

PRZYGOTOWANIE MASZYNOPISU DO PUBLIKACJI

  1. Maszynopis o objętości nieprzekraczającej 35 000 znaków (ze spacjami), chyba że w "Zaproszeniu do publikacji" podano inaczej, należy złożyć w wersji elektronicznej w formacie .doc lub .docx.
  2. Maszynopis nadesłany do publikacji powinien być zanonimizowany (przygotowany do zrecenzowania w trybie blind). Należy dołożyć wszelkich starań, by tekst nie ujawniał tożsamości autorów.
  3. Do tekstu należy dołączyć następujące metadane:
    a) w języku polskim: streszczenie (do 150 słów), słowa kluczowe (nie więcej niż 10);
    b) w języku angielskim: streszczenie (do 150 słów), słowa kluczowe (nie więcej niż 10);
    c) w osobnym pliku notę o autorze: pełne imię i nazwisko autora, identyfikator ORCID, stopień i/lub tytuł akademicki, afiliację w języku autora i języku angielskim wraz z adresem, adres korespondencyjny z numerem telefonu i adresem poczty elektronicznej.
  4. Maszynopis powinien mieć ciągłą paginację. Czcionka Times New Roman, lewy margines 35 mm. Formatowanie należy ograniczyć do niezbędnego minimum.
  5. Rysunki lub wykresy należy przygotować za pomocą następujących programów: CorelDraw, MS PowerPoint, Corel Presentation for Windows, MS Excel. Należy je dostarczyć jako odrębne pliki. Dotyczy to także materiałów skanowanych, które powinny być dostarczone jako pliki graficzne wysokiej rozdzielczości. W tekście należy zaznaczyć przeznaczone dla nich miejsce. Mapy i ilustracje oryginalne gotowe do reprodukcji wraz z podpisami powinny zostać dołączone na końcu artykułu.
  6. Jeżeli tekst zawiera nietypową czcionkę (np. hebrajski, cyrylica, greka, znaki logiczne, matematyczne lub fonetyczne), które nie występują w standardowej wersji edytora lub środowiska Windows, należy je dołączyć w odpowiednim pliku.
  7. Tekst powinien być wyposażony w kompletny aparat naukowy, obejmujący przypisy i bibliografię. Bibliografia w układzie alfabetycznym powinna być sporządzona w alfabecie łacińskim, bez względu na język publikacji, w standardzie APA (dla publikacji językoznawczych) lub Chicago z przypisami dolnymi (dla publikacji w dyscyplinach literaturoznawstwo, historia, nauki o sztuce) i zamieszczona na końcu artykułu.
  8. Autor zobowiązany jest do wprowadzenia poprawek zaleconych przez recenzentów oraz do korekty tekstu w terminie uzgodnionym z redakcją. Nie otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenia.
  9. Nieodesłanie tekstu przesłanego do korekty autorskiej będzie rozumiane jako zgoda autora na jego opublikowanie w bieżącej postaci.
  10. Do czasu ukazania się tekstu drukiem autor powinien przechowywać kopię złożonych do publikacji materiałów.

Roczniki Humanistyczne · ISSN 0035-7707 | eISSN 2544-5200 | DOI: 10.18290/rh
© Towarzystwo Naukowe KUL & Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Wydział Nauk Humanistycznych


Artykuły w czasopiśmie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)