Celem artykułu jest określenie wpływu zarządzania informacją na proces decyzyjny w sytuacjach nadzwyczajnych. Pytania badawcze zostały skoncentrowane wokół ustalenia, jakie jest znaczenie informacji w procesach decyzyjnych oraz jak można określić istotność zagadnień związanych z wartościowaniem informacji i „zachowaniem informacyjnym”. Metodologia badawcza jest obszerna – w badaniach wykorzystywano głównie metody teoretyczne, takie jak analiza literatury przedmiotu, analiza aktów prawnych, synteza, abstrahowanie, indukcja, dedukcja, porównanie czy wnioskowanie. Wnioski z przeprowadzonych badań wskazują na potrzebę zapewnienia sprawnego obiegu informacji na potrzeby funkcjonowania organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa w sytuacjach kryzysowych. W sytuacji, która zagraża bezpieczeństwu, należy wypracować decyzje w celu podjęcia takich działań, które przywrócą stan sprzed kryzysu.
Cited by / Share
Licencja
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Artykuły w czasopiśmie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)