O czasopiśmie

Cel i zakres tematyczny czasopisma

Kościół i Prawo to półrocznik wydawany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II we współpracy z Towarzystwem Naukowym KUL.
Zakres tematyczny czasopisma odnosi się do prawa kanonicznego oraz relacji między państwem a Kościołem (w tym kościelnego prawa publicznego). W szczególności tematyka publikowanych artykułów dotyczy kościelnego prawa konstytucyjnego, kościelnego prawa małżeńskiego, kościelnego prawa majątkowego, kościelnego prawa karnego, a także historii prawa. Szczególny nacisk położony jest na polskie prawo partykularne. Obok artykułów naukowych w periodyku publikowane są również recenzje opracowań oraz sprawozdania z konferencji naukowych. Opracowania publikowane w czasopiśmie przez polskich i zagranicznych autorów nadsyłane są w j. polskim oraz w pozostałych językach kongresowych.
Opracowania publikowane w czasopiśmie umożliwiają wymianę wiedzy i doświadczeń na forum krajowym i międzynarodowym. Tematyka artykułów dotyczy zarówno aktualnych zjawisk prawnych i społeczno-gospodarczych, jak też ich analizy historyczno-prawnej.


Czasopismo "Kościół i Prawo" wydawane było przez Katolicki Uniwersytet Lubelski w latach 1981-1998 pod redakcją naukową ks. prof. dra hab. Józefa Krukowskiego. Reaktywowane zostało w 2012 r. przez TN KUL we współpracy z WPPKiA pod redakcją ks. prof. dra hab. Mirosława Sitarza.

Wersją pierwotną czasopisma jest wersja elektroniczna.

Postanowieniem Sądu Okręgowego w Lublinie I Wydział Cywilny z dnia 7 sierpnia 2015 roku (sygn. akt I Ns Rej. Pr. 74/15) wpisano czasopismo "Kościół i Prawo" do prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Lublinie rejestru dzienników i czasopism pod poz. Rej. Pr. 1431.

Harmonogram publikacji:
Numeru 1: czerwiec 

Numeru 2: grudzień

Termin nadsyłania artykułów do numeru 1: 31 marca
Termin nadsyłania artykułów do numeru 2: 30 września 


 

Kościół i Prawo · ISSN 0208-7928 · e-ISSN 2544-5804 · DOI: 10.18290/kip

© Towarzystwo Naukowe KUL & Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Artykuły w czasopiśmie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)