Roczniki Kulturoznawcze 3/2025
Zapraszamy do przesyłania artykułów do czasopisma Roczniki Kulturoznawcze KUL nr 3/2025, którego tematem przewodnim będzie „Przestrzeń – kształtowana, zasiedlana, zawłaszczana, utracona, opisywana, doświadczana”.
Przestrzeń, jako pojęcie wielowymiarowe i interdyscyplinarne, stanowi przedmiot badań oraz refleksji w różnych dziedzinach nauki i sztuki. Przestrzeń to koncepcja uniwersalna, która obejmuje zarówno materialne, jak i niematerialne aspekty rzeczywistości. W zależności od kontekstu może oznaczać terytorium, relację, możliwość działania, a nawet ideę. Jej badanie jest kluczowe dla zrozumienia struktury świata, życia społecznego oraz ludzkiego poznania.
Przestrzeń to pojęcie wieloznaczne i interdyscyplinarne, które jest używane w różnych dziedzinach nauki, filozofii, kultury i życia codziennego. Jego znaczenie różni się w zależności od kontekstu, ale ogólnie odnosi się do relacji między obiektami, miejscami, ludźmi lub ideami w ramach określonych wymiarów lub środowisk.
Zachęcamy do nadsyłania artykułów ukazujących problematykę przestrzeni w takich wymiarach, jak:
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 kwietnia 2025 r.
Zgłaszane teksty powinny być przygotowane zgodnie z informacjami dotyczącymi nadsyłania zgłoszeń, które można znaleźć na stronie internetowej czasopisma pod adresem: https://czasopisma.tnkul.pl/index.php/rkult/about/submissions
Wszystkie nadesłane teksty zostaną sprawdzone przez redakcję przed dwoma zewnętrznymi recenzjami typu double-blind.
Należy załączyć osobny dokument zawierający imię i nazwisko, dane kontaktowe, afiliację instytucjonalną, słowa kluczowe i odpowiednie obszary badań.
Zgłoszenie należy przesłać za pośrednictwem Open Journal System: https://czasopisma.tnkul.pl/index.php/rkult/login
e-mail: roczkult@kul.pl,
Sekretarz: dr Łukasz Sarowski
Roczniki Kulturoznawcze · ISSN 2082-8578 | eISSN 2544-5219 | DOI: 10.18290/rkult
© Towarzystwo Naukowe KUL & Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Artykuły w czasopiśmie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)